עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

ושוב הכול שקרים

לפני 26 שנים, התפרסם ב"כל העיר" הפרופיל המקיף הראשון של בנימין נתניהו, אחרי שנבחר לראשות הממשלה בפעם הראשונה. ב-2019 הועלה תחקיר זה לאינטרנט באתר זמן ישראל.[1] מעניינת במיוחד תגובת לשכתו לתחקיר.

לפי הכתוב בתחקיר, מגזין "כל העיר" העביר ללשכת ראש הממשלה למעלה משבעים שאלות. ראש הממשלה נתבקש, בין השאר, לפרט איך התפרנס במהלך שנות לימודיו באוניברסיטת אמ.איי.טי; להבהיר מדוע לא הגיש מכון יונתן מעולם דוחות כספיים; מדוע לא הציג נתניהו בפומבי את מסמכי הוויתור על אזרחותו האמריקאית. "כל העיר" אף שאל את ראש הממשלה האם הוא מוכן לאשר למחלקת המדינה  לפתוח את תיקיו ולפרסם את המידע הנמצא בהם.

לפי כותבי התחקיר, בנימין נתניהו לא השיב על שאלות אלו, כמו גם על כל יתר השאלות. במקום זאת העביר דוברו את התגובה הבאה: "הכתבה רצופה שקרים חסרי כל בסיס. ברור שמטרת הכותבים היא השמצת ראש הממשלה ללא כל קשר למציאות. מטרה זו מובנת גם מן העובדה שהבקשה לתגובה על הכתבה הגיעה פחות מיממה לפני סגירת הגיליון, ומובן שלא היה בדעת הכותבים לעיין היטב בעובדות או לקבל תשובה כלשהי להכפשות".

כמו כן, "כיוון שעיתון 'כל העיר' כבר הוכיח את נטייתו הפוליטית נגד ראש הממשלה, נתניהו, כשקרא לא להצביע עבורו ימים ספורים לפני הבחירות, אין ספק מהי מטרת ההשמצה גם הפעם. הציבור כבר הוכיח שהוא נבון מכדי להתייחס להמלצותיו הפוליטיות של העיתון ומכדי להאמין לשקרים המופצים על ידיו, ובטוחני שגם הפעם ינהג הציבור באותה הדרך".

כמו תמיד כולם נגדו. הרי נתניהו טוען במשך שנים שהן אמצעי התקשורת והן מערכת המשפט רודפים אותו ופועלים להורידו מכיסאו. בהקשר זה ראו: בנימין נתניהו ומערכת המשפט.

איך אמר ג'וזף הלר, בספרו מלכוד 22, "רק בגלל שאתה פרנואיד, זה לא אומר שלא באמת רודפים אחריך".[2]


[1] התייחסות בת הזמן תחקיר ראה: https://www.the7eye.org.il/21084. שנה וחצי לאחר מכן פרסם "ידיעות אחרונות" תחקיר על אשתו שרה, להתייחסות לתחקיר זה ראה: https://www.the7eye.org.il/22585.               

[2] ישנה טענה שציטוט זה לא מופיע בכלל בספר. ראה: https://quoteinvestigator.com/2016/07/09/paranoid.      

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: