עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

דברים של בנימין נתניהו מתוך נאום העוסקים באופוזיציה

לאחרונה רץ ברשת נאום שנשא אביגדור ליברמן בו הוא ציטט את נתניהו מ-1995. מאחר והפריעו בנאום אני מביא כאן את הדברים כפי שנאמרו על ידי בנימין נתניהו עצמו:

רבותי חברי הכנסת, בשבועות האחרונים, מאז הרצח של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, השתררה במדינה אווירה של הפחדה והשתקת הוויכוח הציבורי. כל ביקורת כלפי הממשלה הוצגה כהסתה שעלולה חלילה להביא לאלימות.

אדוני היושב-ראש, אתה בוודאי יודע, שהיסוד של כל חברה חופשית ודמוקרטית הוא הוויכוח הציבורי הנוקב בשאלות העומדות על סדר-היום הציבורי. בלעדי ויכוח כזה, אין דמוקרטיה. ולכן לא רק אלימות והסתה לאלימות מסכנות את המשטר הדמוקרטי, לא פחות מזה מסכנת אותו גם אווירה של השתקת יריבים פוליטיים, שהיא סכנה אמיתית לכל חברה חופשית.

ואת תוצאות האווירה הזאת של השתקה והפחדה אנו רואים בכל מקום – ספר שנעקר מהמספרה שלו, נלקח למעצר בצהרי יום משום שאיזה לקוח הלשין עליו למשטרה; או בכיר בסוכנות שנלקח באישון ליל משום שמישהו טען ששמע אותו אומר משפטים חשודים במסעדה; או קצינה מצטיינת שהוכנסה למחבוש לעשרה ימים כי היא חייכה בנסיבות חשודות; וכן גם מסע השיסוי הבלתי-פוסק נגד הציבור הדתי ונגד רבני ישראל, שנמשך לצערי גם אתמול עם איום חדש של שר הדתות.

שיהיה ברור – מי שעובר על החוק, מי שנוקט אלימות, חובה על רשויות החוק לטפל בו בכל החומרה. אבל מי שחושב אחרת מן הממשלה בכל עניין, ובוודאי מי שחושב שמדיניותה מסכנת את ביטחונה, עתידה, עצם קיומה של מדינת ישראל, חייב ומצווה לומר את דברו.

אני פשוט תופס את עצמי בשבועות האחרונים ושואל את עצמי – מה קרה פה במדינה? אנשים מפחדים לדבר זה עם זה? מסתכלים מאחורי הכתף? אני שמעתי אנשים אומרים: אני מפחד לדבר בטלפון. לא בטלפון. מה זה פה – קומוניזם? מדינת משטרה? אסור לדבר? אסור להפגין? אסור להניף שלטים? שמעתי את שר השיכון אומר אתמול למפגין שהחזיק שלט נגד ערעור הביטחון באחד הכבישים העוקפים: מה, אתה ממשיך בזה? לא למדת?רבותי, אתם לא תפחידו אותנו. העם הזה לא יפחד. האופוזיציה אינה מפחדת, הליכוד אינו מפחד, אני מודיע לכם – אני אינני מפחד, ואנחנו כולנו נמשיך לומר את דברינו בכל הנושאים, אבל בעיקר בנושאים המרכזיים שקובעים את גורל המדינה.

עד כאן דבריו של נתניהו. בסרטון רואים את נתניהו צוחק. יש אומרים שעושה זאת ממבוכה. אשרי המאמין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: