עם WordPress.com אפשר לעצב אתרים כאלה
להתחיל

מוצאו של נגיף הקורונה

אחת מהתיאוריות הנפוצות במיוחד בנוגע לנגיף הקורונה היא שהוא תוצר מעבדה שנוצר בסין ומשם הופץ בכל רחבי העולם. ב-19 לאפריל 2020 קיבלה תיאוריה זו חיזוק מדבריו של פרופ' לוק מונטנייה, חתן פרס נובל לרפואה ומגלה נגיף האיידס, שבחן את הרכב הנגיף החדש. לטענתו: "אין ספק שהוא הונדס בידי אדם, משום שהוא כולל גם קטעים של נגיף האיידס שאינם יכולים להיות חלק מנגיף שבא מן הטבע". פרופ' מונטנייה העלה את ההשערה כי זה קרה במהלך ניסיונות לגלות חיסון נגד נגיפי הקורונה.

לפי האתר של מכון דוידסון, הדברים האלה אינם המצאה שלו, אלא טענה שרצה ברשת לפחות מפברואר. מונטנייה הוא האחרון ברשימה ארוכה של אנשים שמפיצים אותה, אף שהיא הופרכה לחלוטין.

מונטנייה היה בעבר מדען מכובד. הראש של אחת משתי קבוצות מחקר שב-1983 גילו את הנגיף שגורם לאיידס. מונטנייה היה ראש הקבוצה מצרפת ורוברט גאלו (Gallo) ראש הקבוצה מארצות הברית. מסיבות פוליטיות גאלו לא קיבל נובל על התגלית.

מאז התגלית והזכייה בנובל מונטנייה התדרדר לשיתוף פעולה עם מתנגדי חיסונים ולפרסום "מחקרים" שלא עומדים באף אמת מידה מדעית. את המחקרים פרסם במגזינים שהוא עומד בראשם והם כוללים טענות על כך שלחומר גנטי מדולל יש "גלי רדיו" שמאפשרים לזהות אותו, ואפילו שאפשר לעשות טלפורטציה לחומר גנטי – להקליט את גלי הרדיו שהם פולטים ואז לשדר את הגלים האלה למקום אחר. עכשיו הוא גם טוען שאפשר לנצל את ה"גלים" האלה כדי להעלים את אותם "קטעים זרים" שהמציא שיש בנגיף קורונה החדש SARS-CoV-2.

מומחי נגיפים שמעודכנים בתחום, כולל וירולוגים שחוקרים נגיפי קורונה מזכירים שיש בנגיפי קורונה, כמו בכל היצורים, קטעים קצרצרים שמזכירים במקרה רצפים גנטיים מיצורים רבים אחרים. הטענה של מונטנייה מקבילה לטענה שמאחר שבספר כלשהו מסדרת ספרי "ג'ינג'י" יש מילה קצרה – למשל "אבא" – ובספר אחר, נגיד "מלחמה ושלום", גם אפשר למצוא את המילה "אבא" אז זה אומר שהמילה מועתקת מאחד הספרים.

אין כל עדות שלב טולסטוי העתיק את המילה "אבא" מגלילה רון פדר עמית, כפי שאין כל עדות שהרצפים הקצרים שנמצאים גם בנגיף הקורונה וגם ב-HIV קשורים זה לזה, או הוכנסו לנגיף. אפשר למצוא את אותם רצפים בדיוק בנגיפי SARS אחרים בטבע, בזבובים, בעכבישים ועוד.

בנוסף, הנגיף התפשט בכל העולם, בודד מחולים והרצף הגנטי שלו נקבע. אין סימנים לכך שעבר מניפולציה גנטית כלשהי.

תגובה אחת על “מוצאו של נגיף הקורונה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: